Do Punktu Przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 uczęszcza 22-je dzieci, w tym 9-ro pięciolatków, pozostała grupa to trzylatki i czterolatki.

W trakcie ośmiogodzinnego pobytu dzieci w przedszkolu jest czas na zabawę, realizację podstawy programowej, rytmikę, prowadzenie prostych doświadczeń, budzenie zainteresowań przyrodą nieożywioną, poznawanie polskich i europejskich tradycji, uczestniczenie w konkursach i programach zewnętrznych.

W związku z istniejącą pandemią utrudniony jest kontakt z osobami z zewnątrz, dlatego zamierzamy się kontaktować z rodzicami poprzez grupę Przedszkole RG za pomocą aplikacji Messenger.

Wrzesień to trudny miesiąc dla dzieciaków, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy przyszli do przedszkola. Wymagają oni dużego wsparcia ze strony starszaków oraz opiekunów. Pomagają im w tym wspólne zabawy w ranku, a także zajęcia z rytmiki, które odbywają się online na You- Tube - Lekcje rytmiki 1-6. Wiele radości przyniosło dzieciakom wspólne robienie soków i sałatek owocowych pod hasłem „ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

W październiku przygotowujemy się do pasowania na przedszkolaka, uczymy się wierszyków oraz piosenek, o tym jak wesoło jet być przedszkolakiem ( chociaż rankiem kiedy żegnamy się z rodzicami jest dzieciakom smutno).

Dzisiaj badaliśmy właściwości magnesu, każde dziecko pragnęło sprawdzić co też magnes przyciąga.

Listopad- nareszcie jesteśmy przedszkolakami. Po krótkim „egzaminie”, Pani Irena Bogdał dyrektor naszej placówki dokonała pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkości. Szkoda tylko , że w tej uroczystości nie mogli uczestniczyć rodzice. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – co prawda był to dzień bez pluszaków, ale za to z Kubusiem Puchatkiem. Było miło i wesoło. Każdy maluch wyszedł z medalem Pluszowego Misia. Czas na bal andrzejkowy! W tym dniu dzieciaki były galowo ubrane. Wspólne tańce i wróżby dały dzieciom wiele uciechy.

Grudzień to miesiąc najbardziej oczekiwany przez dzieci, bo to Mikołaj, gwizdka ,choinka. Tak jak w poprzednich latach odwiedził nas Mikołaj, porozmawiał z dziećmi, rozdał prezenty. Największą radość sprawiły im komplety malarskie. W naszej sali pojawił się choinka, którą dzieci samodzielnie ozdabiały. Rok kalendarzowy zakończyliśmy wspólną wigilijką, do której przygotowały się wszystkie dzieci: nakrywały do stołu, składały sobie życzenia, łamały się opłatkiem i częstowały się łakociami.

Styczeń- na dworze zimno, a my badamy właściwości wody i dowiadujemy się co powstaje z wody gdy jest niska temperatura, a także gdy ją zagotowujemy.

Nasze kochane babcie i kochani dziadkowie szkoda, że nie możemy się z Wami wspólnie spotkać w przedszkolu. Życzymy Wam zdrowia, uśmiechu na co dzień, radości i miłości od wnucząt. Przygotowaliśmy dla Was krótki program artystyczny, który możecie obejrzeć na naszej grupie. Zapraszamy.

Bal karnawałowy- to bal, który uwielbiają wszystkie dzieciaki, gdyż można wtedy zostać księżniczką, wróżką, Batmanem, Halkiem… Bal był udany, dzieci ładnie się bawiły.

Luty- może i my będziemy cukiernikami. Dzisiaj pieczemy ciasteczka na zakończenie karnawału. Jedni rozwałkowują ciasto, inni wycinają ciasteczka.

Czekamy na gotowy wypiek. Teraz tylko dekoracja i smacznego.